تیونینگ ماشین

در این وبلاگ به انواع اتومبیلها در زمینه ی تیونینگ پرداخته خواهد شد.

تصاویر نمایشگاه ارومیه قسمت دوم!

برو ادامه مطلب حالشو ببر!!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 2:6  توسط مرتضی  | 

عکسهای مربوط به نمایشگاه تیونینگ ارومیه!

عکسها مال خودم نیست!

اما مربوط به نمایشگاهه ارومیه هست!

خب افتاد!! اگه افتاد برو ادامه تصویر!


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 2:1  توسط مرتضی  | 

نمایشگاه ارومیه با حضور mitsubishi lancer و کامارو و البته قویترین ساب ووفر دنیا ! 3 تا 7 اردیبهشت

بابا این کنکور لعنتی و امتحانات نمیزاره نفس راحت بکشیم!! بالاخره این نمایشگاه تیونینگ ارومیه هم در برگزار شد و الان هم در حال برگزاریه! تا ۷ اردیبهشت از دوستان ارومیه ای که مایلند میتونن برن این نمایشگاه و از اتومبیلهای جالبی که تیونینگ شده اند لذت ببرند!

همون روز اولش تو ارومیه بارون گل بارید ولی با اینهمه استقبال عالی بود!!به طوری که نمیشد نفس کشید!( البته یکی از عواملش این بود که هوا پر گرد و خاک بود!!!) روز اول فقط سیستمهای صوتی نصب شده بر روی اتومبیلها جلب توجه میکرد اما در روز دوم با افزایش خودروهای جالب توجه نسبتا جو صوتی نمایشگاه به سمت بدنه کشیده شد! ابتدای نمایشگاه دو فروشگاه مکث اسپورت و یکی دیگه غرفه دارن که البته چندان جالب نیستن! غرفه ی روبروی مکث اسپورت هم که یه آهنگ تابلو گذاشته و سرمونو برد!! البته رینگهای جالبی داشت و یکی از رینگهاش هم روش نوشته شده بود AMG !!! و نشان مرسدس هم روش بود که اگه اصل باشه واقعا جالب میشه ولی احتمالا ساخت چین!!!!! است.

بعد از اون غرفه ی بزرگ فروشگاه مداکار (که اتفاقا برگزار کننده نمایشگاه تیونینگ ارومیه هم هست!) جلب توجه میکنه که به نظر همه بهترین غرفه هست! توی این غرفه هم خودرو ها ۲۰۶ و ۴۰۵ در روز اول وجود داشت. که فرداش یه تندر ۹۰ خوشگل هم اضافه شد!البته یه ماشین دیگه هم آورده بودن که این یکی آبروی شهر و نمایشگاه رو خرید! میتسوبیشی لنسر ایولوشن!!!!!!!!! که به رنگ قرمز بود و خیلی جلب توجه میکرد!به گفته غرفه دارها این اتومبیل موتورش تقویت شده بود و حدود ۴۰ میلیون تومان خرج موتورش شده بود! البته یه تیکه دیگه هم انداختن که خودرو قیمتش دویست و خورده ای هست!!!! که البته توهم محضه و با اینهمه پول میشه AUDI R8 آورد!!!!!!!!!!!!! و پلاک زد. البته امروز یعنی شنبه این ماشینو برداشتن! و گفتن فقط واسه جمعه آورده بودیم.( البته اون یه روز هم غنیمت بود!) یه نکته جالب هم وجود داشت و اونهم این بود که بزرگترین و قویترین ساب ووفر دنیا رو توی غرفشون به نمایش گذاشته بودن که از شرکت mtx هستش!

 سمت راست غرفه مداکار دو تا پراید هاچبک اسپورت بودن که چندان چنگی به دل نمیزدن!! یکیش که تو ارومیه معروف شده به رنگ آبی و دو تا سقف شیشه ای و اونیکی هم به رنگ سفید و البته بدون چراغ! کنار اونا یه ۲۰۶ سبز خوشگل بود که فقط سیستم صوتی بسته بود و روی بدنش کار خاصی انجام نداده بود!

بغل اون یه پاترول بود که انصافا سیستم صوتیش جذاب بود!

یدونه استیشن هم بود که سیستم صوتی اونم ترکوند!( البته فقط ساب ووفر و فلشر و آمپلیفایر داشتن و صدای اسپیکر نمیومد و انگار چنین موجودی وجود نداشت!!)

اونطرفتر و پشت غرفه مدا کار یه غرفه ای هم بود که بیشتر توجهش به زنونهای نسل جدید زیمنس بود! البته یدونه کامارو هم آورده بودن که خیلی خوشگل و جذاب بود و صندلیای پشتش هم به سیستم صوتی قرض داده شده بود!!

سمت راست اون چند تا سمند و ۴۰۵ و ۲۰۶ هم بودن که بیشتر تودوزیشون مورد توجه بود!( البته چندان هم تودوزیشون جذاب نبود! به غیر ۴۰۵)

یدونه هوندا سیویک هم بود که خیلی خوشم نیومد و به رنگ سفید بود.

یدونه ماشینم بود که مال یکی از بچه های محله ی ماست و اونم جالب بود به طوری که عمرا ماشین رو از حالت اولیش تشخیص بدی!

یه غرفه هم مربوط بود به سایپا که روز اول ماکسیما و سیتروئن C5 بود اما امروز به جای ماکسیما مورانو آورده بودن!( این پارس خودرو هنوز از مورانو دست نکشیده ها!!! بابا ورشکستت کرد دیگه چی از جونش میخوای!؟؟)

توی غرفه ی بغلیش چند تا موتور بود که اونا هم جالب بودن مخصوصا سبزه! البته یدونه پراید هم بود که سیستم صوتیش خوب بود!

اونورا چند تا ماشین دیگه هم بودن که چندان چشم نمیزدن!

درکل روز اول شده بود نمایشگاه شماره دادن!!! مسخره شده بود! بیشتر از پسرا دخترا اونجا بودن! فرصتش هم که موجود بود و حداکثر استفاده رو میبردن که واقعا خندیدیم!

( میگه کامارو رو نگاه کن چقدر خوشگله!شمارمو گذاشتم روش برو بردار!!!!!!!!!!!!!)

حراست هم که کشک بود و به درد لای جرز دیوار میخورد! هان تا یادم نرفته بگم که روز اول یه بنده خدایی چند تا بریک و حرکت تریک دیگه انجام داد که جالب بود و البته در عرض ۳۰ ثانیه توسط حراست جارو شد!

با تشکر از همگی که تا اینجا با ما بودین!

 مرتضی

شمارم: ۰۹۳۷۰۵۶۲۰۷۰

+ نوشته شده در  یکشنبه ششم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 1:42  توسط مرتضی  | 

نمایشگاه تیونینگ ارومیه!

به تازگی متوجه شدیم برای اولین بار در استان آذربایجان غربی قرار است نمایشگاه تیونینگ اتومبیل برگزار شود آنهم در محل برگذاری نمایشگاههای رسمی بین المللی!!! زمان برگزاری این نمایشگاه از ۳ تا ۷ اردیبهشت ماه است. 

لازم به ذکر است که استان آذربایجان غربی یکی از استانهای مهم در زمینه ی تیونینگ میباشد! بسیاری از دوستان ما در این استان منتظر این نمایشگاه هستند تا تکنولوژیهای جدید تیونینگ را برای اتومبیلهای خود فراهم کنند!

حالا رفتار متفاوت مسئولان در زمینه ی تیونینگ جای صحبت دارد!

به امید روزی که بتوانیم تیونینگ را به طور کامل چیزی قانونی ببینیم.

محل برگزاری نمایشگاه: آذربایجان غربی  ارومیه  پارک جنگلی  محل دائمی نمایشگاههای بین المللی

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم فروردین ۱۳۸۸ساعت 0:3  توسط مرتضی  |